Strona główna Sport Piłka nożna WIELKIE LANIE OD… DRUGOLIGOWCÓW

WIELKIE LANIE OD… DRUGOLIGOWCÓW

0

Ciężko się pisze o porażkach, a szczególnie o pogromach, bo – nazwijmy rzecz po imieniu – to był pogrom. W meczu zamykającym 10. kolejkę forBET IV Ligi rezerwy drugoligowej Olimpii Elbląg, wzmocnione kilkoma graczami z pierwszego zespołu, udzieliły surowej lekcji futbolu Mamrom Giżycko. “Gieksa” wróciła do domu z zerowym dorobkiem bramkowym i ciężkim bagażem pięciu straconych goli.

Wygrana Mamr w tym meczu oznaczała awans giżycczan na pozycję wicelidera tabeli. Z kolei przegrana elblążan pogorszyłaby ich i tak nie najlepszą sytuację – gospodarze po dziewięciu kolejkach zajmowali bowiem dopiero trzecie od końca miejsce. Receptą na podratowanie rezerw elbląskiego klubu miało być “powołanie” do czwartoligowej drużyny kilku graczy na stałe trenujących z drugoligowym zespołem “Olimpijczyków” i – jak się okazało – był to strzał w dziesiątkę (a dokładniej: w piątkę, bo tyle bramek między 20. a 50. minutą zaaplikowali przyjezdnym piłkarze gospodarzy). Bramkarz Mamr Karol Murawski przed przerwą skapitulował dwa razy, w drugich trzech kwadransach jeszcze trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki i pierwsza w tym sezonie wyjazdowa przegrana giżycczan stała się faktem. Warto dodać, że aż cztery z pięciu goli w niedzielnym starciu zdobyli właśnie “ratownicy” z drugiej ligi (których aż pięciu wystąpiło w potyczce o czwartoligowe punkty). Co ciekawe, zwycięstwo Olimpii II nad Mamrami nie wszystkich sympatyków elbląskiej drużyny wprawiło w dobry nastrój. Pod relacją z niedzielnego meczu pojawiły się komentarze, w których decyzja o zastąpieniu młodych chłopców mających ogrywać się w czwartej lidze zawodnikami z pierwszego zespołu została mocno skrytykowana. Wspomnianą relację, zamieszczoną na facebookowym profilu Olimpii II Elbląg, oraz komentarze znajdą Państwo TUTAJ.

– Zagraliśmy w tym meczu bardzo źle, bez wiary w siebie, jakby bez chęci – podsumował porażkę kierownik Mamr Marek Grochowski. Przegrana zepchnęła nasz zespół na czwarte miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem “Gieksy” będzie wicelider, czyli Stomil II Olsztyn, z którym zmierzymy się w najbliższą sobotę (12 października) o godz. 13.00 na stadionie w Giżycku.

W ELBLĄGU ZAGRALI: Karol Murawski, Tomasz Bańkowski, Rafał Darda, Adam Bognacki, Filip Rusiak, Jakub Kozłowski (Jacek Rutkowski), Michał Świderski (Paweł Dymiński), Paweł Adamiec, Mateusz Skonieczka, Radosław Gulbierz (Kacper Stępień), Krystian Wiszniewski (Mariusz Rutkowski)

Kliknij na link i słuchaj radia Mazury