Strona główna Sport Piłka nożna Trenowała dwunastka

Trenowała dwunastka

0

Piłkarze Mamr rozpoczęli przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2018/2019. W poniedziałkowym, pierwszym po wakacyjnej przerwie treningu uczestniczyło dwunastu zawodników, w tym kilku graczy, których nie oglądaliśmy w ostatnich miesiącach.

Na inauguracyjnym treningu piłkarzy powitali: prezes Mamr Janusz Sygnowski, kierownik klubu Marek Grochowski i trener Zbigniew Marczuk, pod wodzą którego giżycczanie wywalczyli 30 punktów w piętnastu wiosennych spotkaniach. W zajęciach wzięli udział m.in. nowi zawodnicy: Sebastian Żukowski (ostatnio Jurand Barciany) i Mateusz Opar (w poprzednim sezonie gracz Vęgorii Węgorzewo), a także Tomasz Bańkowski (powrót z Jagiellonii Białystok) oraz Damian Jęksa i Przemysław Olbryś, mający w swoim piłkarskim dorobku krótkie Mamrowskie epizody. Z zespołem trenował także Artur Kropiewnicki, którego z gry w drugiej części zakończonych w czerwcu rozgrywek wyeliminowała kontuzja. Na pierwsze spotkanie z kolegami przybyli również Kacper Stępień i Mateusz Szczerba, ale obaj z powodu problemów zdrowotnych nie wyszli dziś na murawę górnej płyty stadionu MOSiR.

– Z różnych przyczyn na dzisiejszych zajęciach zabrakło 10 graczy szerokiej kadry – mówi Marek Grochowski. – Niektórzy przebywają jeszcze na urlopach, innych zatrzymały obowiązki zawodowe. Nie mam wątpliwości, że na kolejnych treningach frekwencja będzie wyższa. Planujemy również włączyć w przygotowania naszą najzdolniejszą młodzież.

Trener Zbigniew Marczuk zapowiedział, że przez dwa najbliższe tygodnie treningi będą odbywały się pięć razy w tygodniu – z wyłączeniem dni, w których zaplanowane są mecze kontrolne (pierwszy sparing już w tę środę, 18 lipca, o godz. 18.00 w Wydminach z tamtejszym Mazurem). O stawkę Mamry rozegrają 4 sierpnia, a będzie to starcie w ramach pierwszej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski (z Orlętami Reszel lub KS Wojciechy). Tydzień później przewidziana jest czwartoligowa inauguracja – w drugi sierpniowy weekend do Giżycka przyjadą rezerwy elbląskiej Olimpii.

mamrygizycko.pl

Kliknij na link i słuchaj radia