Strona główna Wiara Bliżej Boga Powiedz Bogu o swojej sytuacji i nie bój się być konkretny.

Powiedz Bogu o swojej sytuacji i nie bój się być konkretny.

0

Rzadko zwracamy się do Boga o pomoc w sprawach, które wydają się zbyt zwyczajne. Często sądzimy, że nie warto o nich Bogu nawet wspominać.

Mówiąc o cudach, często mamy na myśli spektakularne wydarzenia, Bóg jednak chce zburzyć ten obraz: „Przestańcie martwić się o cokolwiek. Raczej w każdej sprawie, gdy się modlicie i prosicie, z wdzięcznością przedstawiajcie swoje potrzeby Bogu” (List do Filipian 4,6).

W każdej sprawie… Powiedz Bogu o swojej sytuacji i nie bój się być konkretny.

Oto wspaniały przykład oczywistej, choć konkretnej prośby niewidomego żebraka o imieniu Bartymeusz: „Bartymeusz zrzucił płaszcz, zerwał się na nogi i podszedł do Jezusa. Jezus zapytał: Co chcesz, abym ci uczynił? Niewidomy na to: Panie, spraw, abym znów mógł widzieć. Wtedy Jezus powiedział: Idź, twoja wiara cię ocaliła. I natychmiast odzyskał wzrok, i wyruszył za Nim w drogę” (Ewangelia Marka 10,50-52).

Jezus doskonale znał problem Bartymeusza, a jednak poprosił, aby go wyraźnie przedstawił. Z powodu swojego inwalidztwa od wielu lat Bartymeusz był zmuszony do żebrania i mógł poprosić Jezusa na przykład o pieniądze. Ponieważ jednak miał odwagę nazwać swój problem i nie przegapił okazji, Jezus odpowiedział mu zgodnie z jego wiarą!

Moją modlitwą jest, byś potrafił postawić sobie pytanie: „Czego naprawdę chcę?”, a potem miał odwagę poprosić Boga, by pomógł ci to osiągnąć.

Czy chcesz patrzeć, jak Bóg przemienia twoje życie?

Dołączysz do tysięcy ludzi, którzy zobaczyli Boga, działającego w ich życiu, gdy czytają darmowe, pełne zachęcenia e-maile „Cuda każdego dnia”. Bóg pragnie przemieniać twoje życie, dzień po dniu! Zapisując się na „Cuda każdego dnia”, co rano dostaniesz przypomnienie, że Bóg pragnie ci błogosławić, wspierać i odpowiadać na twoje modlitwy. Jego łaska dla ciebie jest świeża każdego dnia!

Kliknij na link i słuchaj radia Mazury