Dość często nasze problemy zaczynają się od wypowiedzianych słów. Bóg mówi w swoim Słowie: „Śmierć i życie są w mocy języka, kto umie się nim posługiwać korzysta z jego owocu” (Księga Przysłów 18,21).

Słowa mogą wypełnić nas ogromną radością lub przeciwnie: najgorszym bólem emocjonalnym. Jeśli nasze rozmowy są pozytywne, pełne nadziei i zachęty, przejdziemy przez dzień z pewnym poziomem optymizmu i radości. Jeśli jednak w rozmowach pojawi się napięcie, nasze nastawienie do zdarzeń w ciągu dnia będzie bardziej negatywne, pełne zmartwień i czarnych myśli. Im więcej rozmawiamy o tym, co może pójść źle, tym natężenie stresu rośnie, a spada poziom wiary.

Skąd jednak biorą się słowa, które wypowiadamy? I dlaczego bywają czasem takie negatywne? Bóg mówi nam o tym w swoim Słowie: „…z obfitości serca mówią jego usta” (Ewangelia Łukasza 6,45). Inaczej mówiąc, jeśli twoje serce jest niespokojne, twoje słowa będą odzwierciedleniem tych zmartwień. Job powiedział: „Bo dopadło mnie to, przed czym drżałem, dosięgło to, co budziło mój lęk” (Księga Joba 3,25). W słowach Joba, wiernego sługi Bożego, widzimy, że wszystko zaczyna się w sercu i w myślach. Jeśli się zamartwiamy, stresujemy, kiedy dopadają nas wątpliwości i strach, wtedy nasze serca zaczynają być niespokojne, zatroskane, a w głowach pojawiają się negatywne myśli, które staną się przeszkodą, powstrzymają nas przed ruszeniem do przodu, skradną nasz pokój, a czasem mogą całkowicie sparaliżować!

Czy dostrzegasz coś z tego w swoim życiu? Jeśli tak, nie rozpaczaj, ponieważ Boże Słowo pełne jest doskonałych rad. Co by było, gdybyś zmienił swoje podejście do pewnych sytuacji? Gdyby zmieniło się twoje usposobienie? Gdybyś spróbował podejść do sytuacji z większą pewnością i spokojem? Jak? Bardzo prosto: prosząc Boga, by wypełnił cię swoim pokojem. A potem poproś Go, by wlał w twoje serca słowa zachęty, pociechy i wytrwałości. Zamiast bać się i drżeć, zachęcam cię, byś wszystko, co cię martwi złożył u stóp Tego, który nad wszystkim panuje.

Czy chcesz patrzeć, jak Bóg przemienia twoje życie?

Dołączysz do tysięcy ludzi, którzy zobaczyli Boga, działającego w ich życiu, gdy czytają darmowe, pełne zachęcenia e-maile „Cuda każdego dnia”. Bóg pragnie przemieniać twoje życie, dzień po dniu! Zapisując się na „Cuda każdego dnia”, co rano dostaniesz przypomnienie, że Bóg pragnie ci błogosławić, wspierać i odpowiadać na twoje modlitwy. Jego łaska dla ciebie jest świeża każdego dnia!

Kliknij na link i słuchaj radia Mazury