Strona główna Wiara Bliżej Boga Pokochałem cię wieczną miłością, dlatego tak długo okazywałem ci łaskę

Pokochałem cię wieczną miłością, dlatego tak długo okazywałem ci łaskę

0
cudakazdegodnia.pl

Posłuchaj dzisiaj słowa od samego Boga, stwórcy nieba i ziemi: „Pan ukazał mu się z oddali, mówiąc: Pokochałem cię wieczną miłością, dlatego tak długo okazywałem ci łaskę”. (Jeremiasz 31,3)

Od czasu stworzenia świata Bóg nigdy nie przestał zapewniać ludzi o Swojej miłości, której kulminacyjny moment miał miejsce na krzyżu. Miłość jest istotą Jego osoby, podstawą wszystkich Jego myśli i Słowa. Biblia pełna jest fragmentów, w których Bóg zapewnia Swój lud – Izrael i ciebie dzisiaj – o swojej miłości.

„Gdybym (…) miłości (…) nie miał – byłbym niczym”. (1 Koryntian 13,2)

Rozwija nas miłość do Boga – z całego serca, duszy i siły – i miłość do bliźniego, którego mamy kochać jak siebie samego. To, jak kochamy, określa to, kim jesteśmy.

Jeśli nieustannie czerpiemy z Jego miłości, potrafimy lepiej kochać Boga i lepiej kochać innych; zwłaszcza tych, których trudno jest kochać.

Jeśli Bóg nakazuje nam kochać, to dlatego, że nie jest to dla nas naturalne ani automatyczne. A jednak to miłość może zmienić świat. Nie tylko świat, w którym żyjemy, ale w szczególności – twój świat.

Słyszałeś kiedyś o Corrie ten Boom? Ta kobieta, która przeżyła obóz koncentracyjny w Ravensbrück w czasie II wojny światowej, okazała niezwykłą miłość, kiedy publicznie przebaczyła jednemu z byłych oprawców. Uważasz, że była lepsza od ciebie, bo potrafiła zdobyć się na przebaczenie? Nie! Posłuchaj, co powiedziała: „Chciałabym powiedzieć, że skoro potrafiłam przebaczyć w tej ekstremalnej sytuacji, już nigdy później nie miałam trudności w przebaczaniu. Chciałabym powiedzieć, że od tego czasu naturalnie wypływały ze mnie myśli pełne życzliwości i wyrozumiałości. Tak jednak nie było! Jeśli jest jedna rzecz, której nauczyłam się, dożywszy wieku 80 lat, to taka, że nie da się zmagazynować dobrych uczuć i zachowań – mogę je jednak otrzymać świeże każdego dnia od Boga”.

Jeśli uważasz, że choć tego pragniesz, nie potrafisz kochać tak, jak Bóg tego oczekuje, możesz zrobić tylko jedno: zaczerpnij miłości u samego źródła – z Bożego serca. To znaczy być ambasadorem nieba. Takim, który otrzymuje, a potem daje.

Czy chcesz patrzeć, jak Bóg przemienia twoje życie?

Dołączysz do tysięcy ludzi, którzy zobaczyli Boga, działającego w ich życiu gdy czytają darmowe, pełne zachęcenia emaile „Cuda każdego dnia”. Bóg pragnie przemieniać twoje życie, dzień po dniu! Zapisując się na „Cuda każdego dnia”, co rano dostaniesz przypomnienie, że Bóg pragnie ci błogosławić, wspierać i odpowiadać na twoje modlitwy. Jego łaska dla ciebie jest świeża każdego dnia!

 

Kliknij na link i słuchaj radia