28 sierpnia zakończył się szósty obóz naukowy ADAMED SmartUP dla uzdolnionej młodzieży. Wśród 50 nastolatków, biorących w nim udział, znalazło się 2 uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego, Piotr Fil z Giżycka oraz Michał Mnich z Olsztyna. Ostatnie dwa tygodnie wakacji uczestnicy obozu zdecydowali się spędzić na nauce biologii molekularnej i fizyki kwantowej, robotyki i nanotechnologii czy podstaw nauk medycznych. Z prowadzącymi zajęcia łączyli się jednak z własnych domów – wyjątkowo tegoroczny obóz był wydarzeniem online.

Rokrocznie uczestnicy programu ADAMED SmartUP spędzają dwa letnie tygodnie na poszerzeniu swoich horyzontów i rozwijaniu zainteresowań w ramach obozu naukowego. Do tej pory odbywał się on w Warszawie, a uczniowie pracowali m.in. w laboratoriach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

W związku z pandemią COVID-19, Fundacja Adamed, będącą organizatorem programu, podjęła decyzję o zmianie formuły obozu ze stacjonarnej na online. Tym razem więc miejscem nauki były na równi województwo warmińsko-mazurskie, jak i reszta Polski. W gronie uczestników znaleźli się w tym roku m.in. Michał Mnich z Olsztyna i Piotr Fil z Giżycka.

Więcej informacji na stronie mojegizycko.pl

Kliknij na link i słuchaj radia Mazury