Strona główna O tym mówi się w Giżycku OPERACJA BOYEN 2020 startuje już w czwartek 6 sierpnia!

OPERACJA BOYEN 2020 startuje już w czwartek 6 sierpnia!

0

Operacja Boyen to wyjątkowe widowisko historyczne, poświęcone wydarzeniom z okresu I wojny światowej. Operację Boyen to od lat dynamiczne rekonstrukcje, wierne repliki umundurowania armii pruskiej i rosyjskiej, pirotechnika filmowa, repliki broni lekkiej i maszynowej oraz ciężka artyleria w postaci armat i czołgów z czasów Wielkiej Wojny.

Wspaniałe tło wydarzeń stanowi XIX-wieczna Twierdza Boyen w Giżycku. Miejsce atrakcyjne turystycznie przez cały rok ze względu na malownicze trasy zwiedzania, wystawy tematyczne, wernisaże, warsztaty rodzinne i rękodzielnicze.

Tegoroczna edycja, ze względu na epidemię koronawirusa, odbędzie się w odmiennej niż dotychczas formule. Niestety, trzeba było zrezygnować z sobotniej inscenizacji “Bój o Twierdzę”, a także defilady historycznej ulicami miasta, które był stałymi elementami Operacji Boyen. Zachowany zostaje oczywiście charakter i niepowtarzalna atmosfera Operacji Boyen, z REKONSTRUKTORAMI w strojach z epoki, JARMARKIEM, giełdą militariów, dioramami, KONCERTEM jazzowej orkiestry SMALL BAND, różnorodnymi pokazami i atrakcjami dla całych rodzin, w tym roku również z LOTNICZYM AKCENTEM!

Organizatorzy pokazów lotniczych Mazury AirShow, które również w tym roku musiały być odwołane, szykują lotniczą niespodziankę dla mieszkańców i turystów. Wszystkich miłośników awiacji zapraszamy właśnie na Operację Boyen, bo tym roku po raz pierwszy, dzięki współpracy z organizatorami Mazury AirShow i panem Stanisławem Tołwińskim, impreza zostaje wzbogacona o elementy lotnicze.

Wśród głównych atrakcji:

  • Otwarcie wystawy „Lotnictwo Wielkiej Wojny” – wystawa z Muzeum Lotnictwa Polskiego z Krakowa, prelegent dr Robert Kempa
  • Projekcja plenerowa dramatu wojennego o polskich lotnikach „DYWIZJON 303
  • Otwarcie wystawy Muzeum 303 im. ppłk. pil. Jana Zumbacha, prelegent prof. Andrzej Olejko
  • Uroczysty przelot grupy samolotów nad Giżyckiem, w tym nad Twierdzą Boyen

więcej na stronie mojegizycko.pl

Kliknij na link i słuchaj radia Mazury