Strona główna O tym mówi się w Giżycku ODWIEDŹMY GRÓB ŚP. EDWARDA HINCMANA

ODWIEDŹMY GRÓB ŚP. EDWARDA HINCMANA

0

Dzięki Państwa zaangażowaniu i włączeniu się w zorganizowaną przez Urząd Miejski z inicjatywy Burmistrza Giżycka zbiórkę pieniędzy na nagrobek śp. Edwarda Hincmana zebrano kwotę 10163,20 zł, którą przeznaczono na wykonanie pięknego nagrobka nawiązującego do sportowej pasji śp. Trenera. Kolejny raz giżycczanie z naszego miasta oraz z całego świata pokazali, że można, a nawet należy się jednoczyć i wspierać przy działaniach na rzecz innych osób.

Nagrobek powstał dzięki profesjonalnym wykonawcom, którym składamy ogromne podziękowania za trud i pracę włożoną w wykonanie zleconego projektu nagrobka.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Piotra Jankowskiego z firmy Zakład Kamieniarski Piotr Jankowski z Giżycka, który doskonale zrozumiał nasze potrzeby odnośnie wykonania nagrobka. Efekt włożonej pracy można zobaczyć na cmentarzu przy ul. Leśnej w Gajewie. Praca Pana Piotra została uzupełniona o bardzo ważne szczegóły, a mianowicie książkę ze zdjęciem śp. Edwarda Hincmama oraz słowa podziękowań, które stanowią integralną część książki.

Portret igiełkowy wizerunku śp. Edwarda Hincmana został wykonany ręcznie przez Pana Aleksandra Supruma z Białorusi. To dzieło wykonano z precyzyjną dokładnością. Autorem zdjęcia do portretu jest Bogusław Zawadzki.

Napisy na książce, „podziękowania dla wszystkich darczyńców” wykonał miejscowy grafik kamieniarski Pan Łukasz Czerepak z Giżycka.

Wszyscy wykonawcy bardzo zaangażowali się w pracę na rzecz upamiętnienia Trenera.

Projekt udało się zrealizować w tej formie dzięki dużemu rabatowi udzielonemu przez Zakład Kamieniarski Piotra Jankowskiego.

Z pieniędzy pozostałych ze zbiorki zakupiliśmy znicze dla śp. Trenera. Są one do odebrania w Straży Miejskiej (wejście od podwórka, codziennie w godz. 8.00 – 19.00). Każdy chętny otrzyma jeden znicz, by postawić go na grobie śp. Pana Edwarda.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję –

– koordynator dr Katarzyna Karolska.

Artykuł MOJEGIZYCKO.pl: http://mojegizycko.pl/odwiedzmy-grob-sp-edwarda-hincmana-i-zapalmy-swieczke/

fot. mojegizycko.pl/ K. Zadroga

Kliknij na link i słuchaj radia