Strona główna Wiara Bliżej Boga Nie trzymaj się kurczowo swojej przeszłości…

Nie trzymaj się kurczowo swojej przeszłości…

0

„Po wykładzie na temat przebaczenia podeszła do mnie pewna kobieta i zirytowana rzuciła, „Po prostu im wybacz! Chcesz żebym tak po prostu im wybaczyła to, że zniszczyli mi życie?” Dziesięć lat temu, najlepsza przyjaciółka odbiła jej męża. W jej mniemaniu, wiodło im się bardzo dobrze. Mieszkali w ładnym domu i wyjeżdżali sobie na drogie wakacje. Żadne z nich nie okazało wyrzutów sumienia z powodu tego co zrobili, żadne też nie zdobyło się na próbę pojednania. Kobieta nie mogła uwolnić się od przeszłości, a jej myśli i wspomnienia codziennie na nowo wywoływały ból i cierpienie. Z jakiegoś powodu, uważała, że pielęgnowanie swojej goryczy jest sposobem by się odpłacić im za to co zrobili, tymczasem przyczyniało się to jedynie do jej męczarni.

Pielęgnowanie goryczy jest jak połykanie trucizny z nadzieją, że ktoś inny umrze.

Powiedziałem do niej: „Widzę zranioną osobę, która wyciąga rękę z zaciśniętą pięścią w górę, ale Boże mocne ramię uchwyciło cię za nadgarstek. To nawet nie ty trzymasz się Boga, to On cię złapał. Zaś druga ręka, którą kurczowo trzymasz swoją przeszłość, ciągnie cię w dół. Może warto puścić przeszłość i złapać się z całej siły Boga? Żyjąc w ten sposób, tylko siebie ranisz”. „Ale ty nie rozumiesz jak oni mnie strasznie skrzywdzili”, zaprotestowała. „I nadal cię krzywdzą”, zauważyłem.

„Przebaczenie to Boży sposób na ukojenie bólu. Kiedy pozwolisz przeszłości odejść, straci nad tobą moc, a ty będziesz wolna by nawiązać łączność ze swoim kochającym, niebiańskim Ojcem”.

I tak zrobiła.

Następnego ranka śpiewała w chórze kościelnym, a zmianę na jej twarzy zauważyli wszyscy, którzy ją znali”.

Kliknij na link i słuchaj radia