MAMRY GIŻYCKO – POLONIA LIDZBARK WARMIŃSKI 2:1

0

W Dzień Zaduszny czwartoligowi piłkarze Mamr najwyraźniej postanowili zafundować swoim sympatykom seans w klimacie Halloween. Na szczęście tym razem był to horror z happy endem – “Gieksa” wygrała bowiem z Polonią Lidzbark Warmiński 2:1, przerywając pasmo czterech przegranych z rzędu. Wygrana pozwoliła drużynie Karola Lemechy awansować z siódmej na piątą pozycję w tabeli.

Na mecz z beniaminkiem z Lidzbarka Warmińskiego gospodarze wyszli… gdzieś w okolicach 30. minuty. Przez pierwsze pół godziny nasz zespół był bowiem jedynie bladym tłem dla szybkich, zdeterminowanych i walecznych gości, którzy swoją przewagę na placu udokumentowali golem w 21. minucie, zdobytym przez Pawła Łukasika. W końcowym fragmencie pierwszej odsłony widać było wyraźnie, że ostre tempo narzucone przez polonistów od początku meczu przestało być ich sprzymierzeńcem. Do głosu doszli giżycczanie, którzy z każdą minuta grali coraz lepiej, stwarzając zagrożenia pod bramką rywala. W 30. minucie groźnie z dystansu strzelał Mariusz Rutkowski, potem dwie okazje do zmiany rezultatu miał Radosław Gulbierz. Do przerwy bramkarz Polonii zachował jednak czyste konto. Druga połowa to już dominacja Mamr, ale dopiero w 78. minucie gospodarzom udało się dopiąć swego, a z debiutanckiego trafienia dla “Gieksy” cieszył się Paweł Adamiec. Pięć minut później popularny “Bazyl” znów był na ustach kibiców – tym razem za sprawą znakomitego podania, które otworzyło drogę do bramki Radosławowi Gulbierzowi. W doliczonym czasie gry Mamry wróciły z dalekiej podróży. Jakim cudem piłka (kilkakrotnie dobijana) nie wpadła do giżyckiej bramki podczas jednej z ostatnich rozpaczliwych akcji Polonii? To niechaj pozostanie słodką tajemnicą piłkarzy tej ostatniej i dzielnych defensorów gospodarzy.

Z POLONIĄ WYGRALI: Karol Murawski, Tomasz Bańkowski, Rafał Darda, Jacek Rutkowski, Adam Bognacki (Krystian Sadocha), Filip Rusiak, Mariusz Rutkowski, Paweł Adamiec, Radosław Gulbierz, Michał Świderski (Maciej Pawlukiewicz), Krystian Wiszniewski (Damian Jęksa)

W najbliższą sobotę ostatni mecz Mamr w rundzie jesiennej. “Gieksa” jedzie do Lubawy na walkę z Motorem. Na 16 i 23 listopada zaplanowano dwie kolejki rundy wiosennej. Zagramy wówczas z Mazurem Ełk na wyjeździe i z Granicą Kętrzyn u siebie.