Strona główna Sport Na lodzie Magdalena Smędzik Mistrzynią Polski Młodzików!

Magdalena Smędzik Mistrzynią Polski Młodzików!

0

Mamy bardzo dobrą wiadomość. Magdalena Smędzik zdobyła Mistrzostwo Polski Młodzików w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500 m!

Utalentowana zawodniczka z Giżycka wygrała dwa biegi na 500 m podczas Mistrzostw Polski, rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim 9 i 10 lutego 2019 i zdobyła najwyższe trofeum. Magdalena Smędzik jest zawodniczką UKS Giżycko sekcja MOSiR Giżycko, uczennicą Szkoły  Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

„Jestem bardzo dumna z mojej zawodniczki, w końcu doczekałam się Mistrzyni Polski. Magda jest na dobrej drodze do sukcesów w tej pięknej i cenionej przez giżycczan dyscyplinie sportu, przetrwała najtrudniejszy okres rozłąki z rodziną i dzięki ciężkiej pracy na treningach jest najlepszą zawodniczką w Polsce na 500 m wśród Młodzików. Magdalena Smędzik jest utalentowana i bardzo pracowita, wspiera ją  rodzina i dobrzy trenerzy, nam nadzieję, że to dopiero początek jej sukcesów sportowych. Znakomite wyniki w tym sezonie dały jej kwalifikacje na start w Mistrzostwach Świata Dzieci i Młodzieży „Viking Race w Holandii” –  mówi Jolanta Maksymiuk trenerka UKS Giżycko, pierwsza trenerka naszej mistrzyni.

Życzymy naszej zawodniczce kolejnych udanych startów. Całe Giżycko trzyma kciuki!

Informacje: Jolanta Maksymiuk