Kari Jobe, Cody Carnes i nowy utwór Elevation Worship „The Blessing”: Live” to najwyższy debiutancki utwór w historii Billboard’owej listy Hot Christian Songs od ponad czterech lat. Piosenka wskoczyła na listę przebojów pod numerem 3 z 12.000 pobrań sprzedanych w tygodniu kończącym się 26 marca i 1,3 miliona US streams.

Jobe i Carnes napisali piosenkę z Elevation Worship’s Stevenem Furtickiem i Chrisem Brownem 27 lutego, nagrano ją w kampusie Elevation Ballantyne w Charlotte w Północnej Karolinie, 1 marca.

„Nie mieliśmy pojęcia, że czas tej piosenki spadnie w tak niesamowicie wrażliwym dla naszego globu czasie”, mówi Jobe Billboard, nawiązując do światowej pandemii COVID-19.

„Ludzie bardzo potrzebują przypomnienia o obietnicach w słowie Bożym. Jestem tak bardzo wdzięczny, że Jego obietnice są obietnicami pokoju i siły. Mówi, że na tym świecie będziemy mieli kłopoty, ale żeby wziąć serce, bo On je pokonał. On jest zawsze z nami, w każdej porze roku. On jest dobrym Bogiem, który kocha chronić i błogosławić swój lud. Modlimy się, by ta pieśń przyniosła wielki pokój pośród niepewności i chorób.”

Piosenka przyciągnęła dalszą ekspozycję głównego nurtu, gdy Selena Gomez pokryła ją z przyjaciółmi Anną i Liz Golden i zamieściła ich występ na Instagram, gdzie oglądano ją 7 milionów razy.