Strona główna Sport Piłka nożna I ZNOWU “W PLECY”…

I ZNOWU “W PLECY”…

0

Liczba dnia to 7. A właściwie jest to liczba rundy jesiennej. Siedem zwycięstw i siedem porażek, siódme miejsce na półmetku rozgrywek o mistrzostwo forBET IV Ligi – oto bilans Mamr Giżycko po pierwszej części sezonu. Co prawda dziś w Lubawie w meczu z tamtejszym Motorem piłka nie wpadła do naszej bramki aż siedem razy, ale i tak nie mamy powodów do zadowolenia. “Gieksa” przegrała bowiem 1:4 i była to trzecia z rzędu wyjazdowa przegrana giżycczan.

Przed meczem zwracaliśmy uwagę na niezbyt imponującą skuteczność lubawian w dotychczasowych starciach (zaledwie 19 goli w czternastu meczach), chwaliliśmy natomiast defensywę rywala, którą w przeciwnikom udało się przechytrzyć zaledwie 20 razy. Dziś – niestety – nie tylko obrońcy Motoru zagrali na swoim dobrym poziomie (w czym – nie ukrywajmy – niespecjalnie przeszkadzali im gracze Mamr, zwłaszcza w pierwszej odsłonie), ale i z przodu gospodarze prezentowali się znacznie lepiej niż przyjezdni. Nieszczęście gości zaczęło się w 14. minucie, kiedy to po faulu w polu karnym Tomasza Bańkowskiego sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych, wykorzystany przez Romana Śnieżawskiego. Prawdziwy dramat “Gieksy” rozpoczął się po kolejnym kwadransie. Między 30. a 38. minutą piłkarze Motoru aż trzykrotnie zmusili do kapitulacji Karola Murawskiego i stało się jasne, że celem Mamr na drugie trzy kwadranse będzie jedynie niedopuszczenie do kompromitacji. W drugiej połowie nie było już dominacji gospodarzy, mecz się wyrównał, a kibice obejrzeli tylko jedno trafienie. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra honorowego gola dla Mamr zdobył Jacek Rutkowski. Był to… drugi strzał gości w światło bramki w ciągu 90 minut, co – pozwolą Państwo – pozostawimy bez komentarza.

Z MOTOREM ZAGRALI: Karol Murawski, Tomasz Bańkowski (Adrian Kucharski), Rafał Darda, Adam Bognacki, Jacek Rutkowski, Filip Rusiak (Jakub Kozłowski), Mariusz Rutkowski, Michał Świderski (Radosław Gulbierz), Mateusz Skonieczka, Krystian Wiszniewski, Krystian Sadocha (Maciej Pawlukiewicz)

Przed nami… dwie wiosenne kolejki. Na 16 listopada W-MZPN wyznaczył termin wyjazdowego spotkania Mamr Giżycko z Mazurem Ełk, a tydzień później Mamry mają zakończyć rok 2019 meczem u siebie z Granica Kętrzyn.