Strona główna O tym mówi się w Giżycku HOSPICJUM DLA DZIECI „PROMYK” UZYSKAŁO DOTACJĘ Z USA!

HOSPICJUM DLA DZIECI „PROMYK” UZYSKAŁO DOTACJĘ Z USA!

0
foto źródło: fundacjahospicyjna.pl

Wspaniała wiadomość – hospicjum domowe dla dzieci „Promyk” z Giżycka uzyskało ogromne dofinansowanie z USA!

Nasze giżyckie stowarzyszenie zostało wsparte przez Polsko–Słowiańską Federalną Unię Kredytową kwotą 41 400,81 $, co w przeliczeniu na złotówki daje 156 837,61 zł. Pieniądze są już na koncie „Promyka”, a banki przy przelewaniu gotówki nie pobrały żadnych prowizji.
GRATULUJEMY!
To wielkie i bardzo potrzebne wsparcie, dzięki tym pieniądzom „Promyk” będzie działał jeszcze prężniej, a tym samym jeszcze więcej i efektywniej pomagał wszystkim swoim potrzebującym podopiecznym.
Prezes Stowarzyszenia na rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk” w Giżycku Pani Maria Popieluch, nie kryje wzruszenia i zaskoczenia otrzymaną dotacją. Przyznaje, że zupełnie nie spodziewała się tak dużego wsparcia, „To dla mnie niewiarygodne, że ludzie mogą zebrać tak duże pieniądze. Niesamowite, że akurat nas – Giżycko zlokalizowano i znaleziono. Jestem w szoku od chwili, gdy zobaczyłam pieniądze na koncie stowarzyszenia. Dla nas to rzucony kamień, by robić jeszcze więcej” – mówi Pani Maria.
Prezes „Promyka” została zaproszona do siedziby Unii, do USA w kwietniu 2020 r.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia członkowie Polsko–Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej zbierali środki na dziecięce hospicja w Giżycku, Częstochowie i Gdyni oraz na chore polonijne dzieci. Zorganizowana we współpracy z nowojorską Fundacją Uśmiechu Dziecka zbiórka trwała od 29 listopada do 31 grudnia 2019 r. „Akcja stała się stałym elementem kalendarza tak, że Członkowie Naszej Unii czekają na koniec listopada i grudzień, aby mogli dokonać wpłat na potrzebujące dzieci. I nie zawodzą – przez te sześć lat uzbieraliśmy już 732 tys. dolarów dla potrzebujących dzieci” – powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU, Bogdan Chmielewski.
Poza Giżyckiem dotacje dostały również placówki: Zespół Opieki Paliatywnej „Palium” w Częstochowie – 40 350 dolarów, Dom Hospicyjny dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni – 28 219 dolarów. Środki przyznano także na leczenie polonijnych dzieci (Fundacja Uśmiechu Dziecka) – 10 384 dolary.

Kliknij na link i słuchaj radia Mazury