Strona główna Wiara Bliżej Boga Bądź dzielny i odważny, bo Bóg jest z tobą!

Bądź dzielny i odważny, bo Bóg jest z tobą!

0

Wszystko, przez co przechodzisz w życiu, ma cię kształtować i uczyć. Jesteś na Bożym „obozie szkoleniowym”.

Spójrz na światowej klasy sportowców – każdy z nich musiał przejść przez okres intensywnych treningów i przygotowań. Musiał narzucić sobie dyscyplinę codziennych, wielogodzinnych treningów, wczesnego kładzenia się spać, właściwego odżywiania – ze zwiększoną ilością białek, złożonych węglowodanów itp.

Król Dawid był wdzięczny Bogu, że jest jego trenerem: „Błogosławiony niech będzie Pan, moja opoka – Ten, który zaprawia moje ręce do walki, a moje palce do boju” (Psalm 144,1).

Ta prawda odnosi się również do ciebie.

Bez względu na to, jakie walki w tej chwili toczysz, z jakimi olbrzymami musisz się zmierzyć, jakkolwiek długo trwają, są trudne, czy intensywne… pewne jest, że możesz zwyciężyć! Tak, nawet jeśli wszystko wali się na ciebie i wydaje ci się, że załamiesz się pod ciężarem. Nawet jeśli myślisz, że nie dasz rady fizycznie i emocjonalnie.

Twój niebiański Ojciec przygotowuje cię na przyszłość. On jedynie wie, co potrafisz i ile zniesiesz. Życie to nieustająca walka, a przed każdą bitwą, Bóg zachęca cię, byś ukrył się za tarczą wiary, a do ręki wziął miecz Ducha. On świetnie cię wyposażył i będzie cię szkolił, jeśli tylko Mu na to pozwolisz.

Aby ze wszelkich okoliczności wychodzić zwycięsko, zacznij od dzisiaj wdrażać dobry nawyk: kieruj swoje oczy na Niego i idź po zwycięstwo, nigdy się nie poddawaj. Bóg, jako dobry niebiański trener, jest po twojej stronie. On mówi do ciebie: „Moje ukochane dziecko, dasz radę. Ja jestem tutaj, by ci pomóc. Będę z tobą, przy twoim boku i żadne zło cię nie dotknie”.

Bądź dzielny i odważny, bo Bóg jest z tobą!

Czy chcesz patrzeć, jak Bóg przemienia twoje życie?

Dołączysz do tysięcy ludzi, którzy zobaczyli Boga, działającego w ich życiu, gdy czytają darmowe, pełne zachęcenia e-maile „Cuda każdego dnia”. Bóg pragnie przemieniać twoje życie, dzień po dniu! Zapisując się na „Cuda każdego dnia”, co rano dostaniesz przypomnienie, że Bóg pragnie ci błogosławić, wspierać i odpowiadać na twoje modlitwy. Jego łaska dla ciebie jest świeża każdego dnia!

Kliknij na link i słuchaj radia Mazury